Jdi na obsah Jdi na menu
 


  

 

 

Statistika nuda je

 

 

... má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. Princové jsou na draka a mnozí sportovci (a nejen běžci) puntičkáři ve vedení si osobních tréninkových a závodních záznamů.

 

I já jsem k nim kdysi patříval, ale časem to pro mě už tak zajímavé a potřebné nebylo. Proto jsem si uschoval jen některé, pro mě v té době „důležité“ ingredience z mé běžecké statistiky, z nichž čas od času něco použiji.

 

Mezi běžecké statistiky (ale hlavně velmi aktivní běžce) patří třeba Pepík Hlusička, Franta Doleček, Ruda Kadeřábek nebo Vašek Krejsa (v minulosti např. i Míla Ryba).

 

Evidují naběhané kilometry, absolvované závody, osobní nejlepší výkony, porovnávají se s ostatními, a ze svých podkladů dělají všelijaké závěry, přehledy, kroniky či třeba webové stránky. Také se čas od času s nimi rádi pochlubí.

 

 

Nejlepších běžeckých výkonů jsem dosahoval přibližně v období mezi třicátým až pětatřicátým rokem mého života. Určitě by šlo mnohé výkony dohledat třeba ve starých číslech dnes už neexistujícího měsíčníku „Běhy mimo dráhu - maratón“.

 

Ale kdo by se tím dnes ještě zabýval ...

 

 

10 km

35:56 min.

Zelenečská desítka

15 km

56:50 min.

Běh okolo Máchova jezera

20 km

1:18 h

Kolín - Velký Osek - Kolín

25 km

1:39 h

Pardubice - Chrudim - Pardubice

maraton

2:55:43 h

Maraton Slezan

 

 

 

37:30 min.

Běchovice - Praha

13:34,6 min.

Velká Kunratická (1990)

 
 

 

Obrazek

.

 

fb