Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Pár slov na závěr?

 

 

Je to super zábava, která se dá provozovat prakticky kdekoliv. Neberte to hned jako dřinu, ale jako odpočinek. Vyčistí vám to hlavu, dostanete se do přírody. Prostě začněte běhat a uvidíte sami!

Iva Tržilová

 

K tomu, aby si člověk šel zaběhat, potřebuje jen svoje vlastní rozhodnutí, nic víc!

Karolína Jeníková

 

Nejlépe teď vystihuje stav mé mysli můj upravený Werich: Běh nám přináší mimo jiné také dobrou náladu. Ta sice nevyřeší všechny naše problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet. I proto tak často, hodně a tolik let běhám! A proto běhejte taky, ať ty gaunery navrchu aspoň nasereme, když už nemůžeme dělat nic jiného. Ať vidí, jak jsou nám ukradení.

Zdeněk Smutný

 

Běhání je ideální způsob, jak se držet v kondici, udělat něco se svojí váhou a pro toho kdo rád něco překonává, tak se stane běh neustálou motivací.

Milan Kubička

 

Sport člověka formuje a učí ho nejen vyhrávat. Učí ho i pokoře, protože porážky člověka posilují psychicky, mentálně i fyzicky. Po porážkách má člověk motivaci k větší aktivitě.

Jaroslav Čech

 

Není důležitý, jaký sport děláte, ale je důležitý, aby vás to bavilo a měli jste z toho dobrý pocit.

Martin Lukeš

 

S běháním jsem prožil téměř celý svůj život. Procestoval jsem mnoho zemí, poznal spoustu lidí a jejich kultur, zažil mnoho radosti z vítězství a překonání překážek, ale i zklamání z proher a neúspěchů. Ale i v nejtěžších životních chvílích, kdy jsem se cítil totálně na dně, jsem obul maratonky a „šel to rozběhat“.

Jaroslav Kaše

 

Chůze a běh jsou pro člověka stejně přirozené jako spánek a jídlo. Zapomeň na auto a další vymoženosti a kam jen můžeš, dojdi pěšky, doklusej, dojeď na kole. Uvidíš, jak snadno se můžeš propracovat k duševní rovnováze a pocitu štěstí.

Petr Štěpánek

 

Naslouchejte svému tělu, ale neposlouchejte ho docela. Na trochu týrání si musí zvyknout, to je mu ku prospěchu.

Karel Matzner

 

Možná ani vy (jako já) nejste žádní závodníci. Ale nikde přece není řečeno, že běžec je běžec, jen když je dekorován diplomy a medailemi. Pojďme si prostě běhat jen tak pro radost, pro kondici, pro zdraví, pro hezká těla, pro hrdost, že jsme dokázali zvednout zadek z gauče! A jestli se pak někdy postavíme na start nějakého toho závodu, tak pak klidně a s plnou parádou i pro ten diplom a medaili!

Dana Škorpilová

 

Nesmírně si vážím toho, že jsem byla oslovena a zařazena do tohoto seznamu. Budu se snažit i nadále, abych si své místo zde zasloužila.

Leona Macháňová

 

Maratón je krásná disciplína a moc bych si přál, aby ten, kdo na tuto trať nastoupí, byl na její absolvování po všech stránkách připraven, jinak je to hazard.

Alexandr Neuwirth

 

Běh, jako jakákoliv aktivita, je o hlavě. Když chce hlava, tělo se přizpůsobí a jde všechno. Pohyb je dar, tak si ho užívejte, dokud to jde.

Hana Vejrostová

 

Tělo je stvořeno pro pohyb, ne pro gauč!

Radek Leszczynski

 

Když tak zkuste také vyběhnout i naboso. Nejdřív na nějakém příjemném povrchu.

Tomáš Zahálka

 

Nebojte se překonávat sami sebe. Všechno je to v hlavě, jak říká Kája, tak se zhluboka nadechnout a nebát se vyběhnout!

Miloš Bosnovič

 

Co běhám, jsem šťastný, zdravý a vyrovnaný člověk. Láká vás běh také? Vyběhněte. Nebaví vás běhat? Neběhejte. Ale hledejte, zkoušejte tak dlouho, až najdete aktivitu, která vám přinese radost. Hlavně neseďte za pecí.

Ilona Bajerová

 

Nějak mě to mele, ještě, že mám běh, ten pomůže.

Erich Rinka

 

Člověk by se neměl nikdy vzdávat. Ani při závodě ani v životě.

Eliška Anna Kubičková

 

Moudra už tady bylo dost, ne? Jdu se raději proběhnout.

Vlastimil Dvořáček

 

Raz, dva.

Jan Škrabálek

 

 

… vybráno z rubriky Kdo je kdo v běžeckém sportu