Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovci roku 2016

 

 

Martina Sáblíková (rychlobruslení) - 3x 1. na MS, 3. (a 1.) c. v SP, 6x 1. v z. SP, Sportovec roku Ministerstva vnitra

Lukáš Krpálek (judo) - 1. na OH, 3. na t. Masters, Sportovec roku, Judista roku

Gabriela Koukalová (biatlon) - 1. (a 3x 1. a 1x 3.) c. v SP, 5x 1., 3x 2. a 3x 3. v z. SP, 1. a 2. ve št. v z. SP, Biatlonista roku

Ester Ledecká (snowboarding) - 1. (a 1.) c. v SP, 4x 1. a 1x 3. v z. SP, Král bílé stopy

Jakub Vadlejch (atletika) - 1. c. v DL, 3x 1. a 1x 2. v z. DL

Pavel Maslák (atletika) - 1. na HMS

Jaroslav Kulhavý (horská kola) - 2. na OH, 2. (a 2. ve št.) na MS, Král cyklistiky

Josef Dostál (rychlostní kanoistika) - 2. (a 3. na K4) na OH, 2x 1. (a 1. na K4) v z. SP, Armádní sportovec roku

Jakub Holuša (atletika) - 2. na HMS

Petra Kvitová (tenis) - 3. na OH, 1. ve Fed cupu, 1. a sf. na t. Premier, 2. na t. Int.

Barbora Špotáková (atletika) - 3. na OH, 3. c. v DL, 2x 2. a 1x 3. v z. DL, Atlet roku

Jiří Prskavec (vodní slalom) - 3. na OH, 1. v z. SP, Kanoista roku na divoké vodě

Ondřej Synek (veslování) - 3. na OH, 2. v z. SP

Bedřich Jonáš (sportovní střelba) - 3. (a 3. v dr.) na MS

Barbora Strýcová (tenis) - 1. ve Fed cupu, 3. ve čt. na OH, 2x 2. na t. Premier

Lucie Hradecká (tenis) - 1. ve Fed cupu, 3. ve čt. na OH, 2. ve čt. na t. GS

Karolína Plíšková (tenis) - 1. ve Fed cupu, 2. na t. GS, sf. ve čt. na t. GS, 1., 2. a sf. na t. Premier, 1. na t. Int.

Lucie Šafářová (tenis) - 3. ve čt. na OH, 1. ve čt. na t. GS, 2. ve čt. na Turnaji mistryň, 1. na t. Int.

Jan Štěrba (rychlostní kanoistika) - 3. na K4 na OH, 1. na K4 v z. SP

Daniel Havel (rychlostní kanoistika) - 3. na K4 na OH, 1. na K4 v z. SP

Lukáš Trefil (rychlostní kanoistika) - 3. na K4 na OH, 1. na K4 v z. SP

Radek Štěpánek (tenis) - 3. ve čt. na OH, 2. ve čt. na t. GS

Eva Samková (snowboarding) - 2. c. v SP, 2x 1., 1x 2. a 2x 3. v z. SP, 2. na X-Games

Vít Přindiš (vodní slalom) - 2. c. v SP, 1. v z. SP, (a 2x 1. a 1x 2. v z. SP v kayak crossu)

Tomáš Bábek (dráhová cyklistika) - 2x 1. v z. SP

Jan Micka (plavání) - 2x 1. v z. SP

Kateřina Nash (cyklokros) - 1., 2. a 3. v z. SP, 2. ve št. na MS (horská kola)

Roman Koudelka (skoky na lyžích) - 1. v z. SP

Michal Jáně (vodní slalom) - 1. v z. SP

Jiří Lipták (sportovní střelba) - 1. v z. SP

Filip Nepejchal (sportovní střelba) - 1. v z. SP

Tomáš Konečný (stolní tenis) - 1. na t. WT

Šárka Strachová (sjezdové lyžování) - 2x 2. v z. SP

Martin Fuksa (rychlostní kanoistika) - 2. a 3. v z. SP

Ondřej Tunka (vodní slalom) - 2. v z. SP (a 3. v z. SP v kayak crossu)

Ondřej Moravec (biatlon) - 2. v z. SP

Ondřej Cink (horská kola) - 2. v z. SP

Jaromír Ježek (judo) - 2. na t. GP

Jaromír Musil (judo) - 2. na t. GP

Jakub Špicar (rychlostní kanoistika) - 2. v z. SP

Kateřina Hošková (vodní slalom) - 2. v z. SP

Michaela Hrubá (atletika) - 2. v z. DL

Leopold König (silniční cyklistika) - 2. v e. z. GT

Šárka Pančochová (snowboarding) - 2x 3. v z. SP

Tomáš Berdych (tenis) - sf. na t. GS, 1. na t. ATP

Eva Puskarčíková (biatlon) - 3. v z. SP, 1. a 2. ve št. v z. SP

Vavřinec Hradilek (vodní slalom) - 3. v z. SP (a 1. a 2. v z. SP v kayak crossu)

Michal Šlesingr (biatlon) - 3. v z. SP

Vítězslav Gebas (vodní slalom) - 3. v z. SP

Miroslava Topinková Knapková (veslování) - 3. v z. SP

Jan Kuf (moderní pětiboj) - 3. v z. SP, Moderní pětibojař roku

Jan Kudlička (atletika) - 3. v z. DL

Vítězslav Veselý (atletika) - 3. v z. DL

Michal Horák (judo) - 3. na t. GS

Jarmila Machačová (dráhová cyklistika) - 3. v z. SP

Andrea Hlaváčková (tenis) - 2. ve čt. na t. GS

Kateřina Siniaková (tenis) - sf. ve čt. na t. GS, 2x 2. na t. Int.

Barbora Krejčíková (tenis) - sf. ve čt. na t. GS

Jaroslav Radoň (rychlostní kanoistika) - 3. na C2 v z. SP

Filip Dvořák (rychlostní kanoistika) - 3. na C2 v z. SP

Ondřej Karlovský (vodní slalom) - 3. na C2 v z. SP

Jakub Jáně (vodní slalom) - 3. na C2 v z. SP

 

tým tenistek - 1. ve Fed cupu, kolektiv Sportovec roku, Zlatý kanár

bikerská štafeta - 2. na MS

čtyřkajak mužů - 3. na OH, 1. v z. SP, kolektiv Armádní sportovec roku

štafeta biatlonistek - 1. a 2. v z. SP

 

 

 

98           Gabriela Koukalová (biatlon)

83           Martina Sáblíková (rychlobruslení)

54           Kateřina Nash (horská kola, cyklokros)

48           Karolína Plíšková (tenis)

44           Eva Samková (snowboarding)

43           Barbora Strýcová (tenis)

41           Josef Dostál (rychlostní kanoistika)

40           Jakub Vadlejch (atletika)

37           Lucie Šafářová (tenis)

36           Ester Ledecká (snowboarding)

 

35           Jaroslav Kulhavý (horská kola)

35           Martin Fuksa (rychlostní kanoistika)

34           Barbora Špotáková (atletika)

31           Jiří Prskavec (vodní slalom)

31           Vít Přindiš (vodní slalom)

30           Tomáš Berdych (tenis)

29           Petra Kvitová (tenis)

29           Lucie Hradecká (tenis)

29           Kryštof Bogár (MTBO)

29           Jan Kudlička (atletika)

 

28           Tomáš Bábek (dráhová cyklistika)

28           Veronika Vítková (biatlon)

27           Pavel Maslák (atletika)

27           Jan Micka (plavání)

26           Martina Satková (sjezd na divoké vodě)

26           Ondřej Rolenc (sjezd na divoké vodě)

26           Pavel Kejmar (supermoto)

26           Michal Navrátil (cliff diving)

25           Andrea Hlaváčková (tenis)

25           Libor Podmol (freestyle motokros)

 

 

 

David Krejčí (skiboby) - 2x 1. na MS

Stanislava Preclíková (skiboby) - 1. a 2x 2. na MS, 1. c. v SP, 3x 1. a 5x 2. v z. SP

Martina Satková (sjezd na divoké vodě) - 1. a 2. (a 1. a 3. v tý.) na MS, 3x 1. v z. SP

Pavel Čiháček (skiboby) - 1. a 2. na MS, 1. v z. SP

Pavel Hlaváč (skiboby) - 1. a 2. na MS, 3. v z. SP

Adam Ondra (sportovní lezení) - 1. a 2. na MS, přelezl nejtěžší stěnu světa

Aleš Housa (skiboby) - 1. a 2x 3. na MS, 3. c. v SP, 1., 2. a 3. v z. SP

Ondřej Rolenc (sjezd na divoké vodě) - 1. a 3. (a 2x 1. v tý.) na MS, 2x 1. v z. SP

Anežka Paloudová (sjezd na divoké vodě) - 1. (a 1. a 3. v tý.) na MS

Ondřej Vít (nohejbal) - 1. (a 1. a ve trojicích) na MS

Václav Kolář (biketrial) - 1. na MS

Kryštof Bogár (orientační závody horských kol) - 2. (a 1. ve št.) na MS, 3. c. v SP, 1. a 3. v z. SP

Vojtěch Ludvík (orientační závody horských kol) - 2. (a 1. ve št.) na MS, 3. v z. SP

Kristýna Zahradníčková (sportovní aerobik) - 2. na MS

Lukáš Kristejn (letní biatlon) - 2. na MS

Ondřej Velička (běh na 24 hodin) - 2. na MS

Veronika Holubová (wakeboarding) - 2. na MS

Vladimír Slanina (sjezd na divoké vodě) - 3. (a 2x 1. v tý.) na MS, 2x 1. v z. SP

Pavel Kejmar (supermoto) - 3. na MS, 2x 3. v GP MS, 2. na Supermotu národů

Kristian Hynek (maraton horských kol) - 3. na MS

Martin Komárek (dřevorubecké sporty) - 3. na MS

Libor Podmol (freestyle motokros) - 1. na X-Games, 1x 1. a 2x 2. v z. MS

Antonín Haleš (sjezd na divoké vodě) - 2x 1. v tý. na MS, 2x 2. v z. SP

Martina Tichovská (orientační závody horských kol) - 3. c. v SP, 3. ve št. na MS, 1. a 3. v z. SP

Tomáš Slovák (sjezd na divoké vodě) - 3. c. v SP, 2. v z. SP

Renata Paulíčková (orientační závody horských kol) - 3. ve št. na MS, 3. v z. SP

Helena Erbenová (terénní triatlon) - 5x 1., 1x 2. a 1x 3. v z. WT

Michal Navrátil (cliff diving) - 2x 1. a 2x 3. v z. SS

Jan Gardavský (travní lyžování) - 1., 2x 2. a 1x 3. v z. SP

Kateřina Smutná (dálkové lyžování) - 1. a 2. v z. Swix Classics

Veronika Vojtová (kayak cross) - 1. v z. SP

Libor Hroza (soutěžní lezení) - 3x 2. v z. SP

Jakub Kornfeil (silniční motocykly) - 2. v z. MS, Zlatá řidítka

Martin Šonka (letecká akrobacie) - 2. v z. Red Bull Air Race

Jan Němec (travní lyžování) - 2. v z. SP

Kateřina Hořická (travní lyžování) - 2. v z. SP

Petr Pilát (freestyle motokros) - 3x 3. v z. MS

Kamil Mrůzek (sjezd na divoké vodě) - 3. v z. SP

Magdaléna Kotyzová (travní lyžování) - 3. v z. SP

 

štafeta mužů v orientačních závodech horských kol - 1. na MS

párová čtyřka s kormidelníkem v příbřežním veslování - 1. na MS

nohejbalisté trojice - 1. na MS

raftaři - 2. c. (a 2x 1. a 1x 2.) na MS

raftařky - 2. c. (a 1x 1. a 2x 2.) na MS

motocyklisté - 2. na Supermotu národů

družstvo žen v běhu do vrchu - 2. na MS

nohejbalisté dvojice - 2. na MS

motocyklisté - 3. na endurové Šestidenní

družstvo plošinářů na dlouhé ploché dráze - 3. na MS

štafeta žen v orientačních závodech horských kol - 3. na MS

 

inline hokejisté - 1. na MS

interkrosisté - 1. na MS

interkrosistky - 1. na MS

basketbalistky 3x3 - 1. na MS

 

 

 

24           Adam Ondra (sportovní lezení)

23           Helena Erbenová (terénní triatlon)

22           Ondřej Synek (veslování)

22           Vojtěch Ludvík (MTBO)

22           Vítězslav Veselý (atletika)

21           Petr Vakoč (silniční cyklistika)

20           Lukáš Krpálek (judo)

20           Martina Tichovská (MTBO)

20           Ondřej Cink (horská kola)

20           Jan Kuf (moderní pětiboj)